První poháry rozdány v rapidu

18.07.2015 18:15

3.ročník šachového gfestivalu mládeže začal dvojicí turnajů v rapid šachu. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2x 15 minut.

V kategorii C1 zvítězil Alexandr Skalský ( Šk Staré Město) 6 bodů. Stříbrnou medaili vybojoval Leon DeBorggraef ( KMSK Mechelen)  s 5 body a bronzovou příčku obsadil Šimon Nesporý (ŠK 1921 Zábřeh) 4,5 bodu. V kategorii dívek byla nejúspěšnější Daniela Urbanová  (SK Prostějov) 5,5 bodu, před domácí dvojicí Lucie Vaňharová ( 3 body) a Zdeňka Jordová (2,5 bodu, obě Sokol Postoupky).

V turnaji C2 hráčů do 11 let zvítězil Vilém Faja ( Loko Brno) 6 bodů, před Dominikem Večeřou ( Sokol Postoupky) 5,5 bodu a senzací turnaje Viktorem Šimkem (ŠK Zlínterm ) 5 bodů. Mezi dívkami zvítězila Taťána Nesporá (ŠK 1921 Zábřeh) , před Hanou Baštincovou ( Sokol Postoupky , obě 4 body) a Terezií Černou ( ŠK Zlínterm) 2 body.

V turnaji se dále vyhodnocovalo i pořadí družstev. Pohár pro vítěze zůstal doma, když zvítězil domácí Sokol Postoupky (36 bodů) před druhým ŠK Zlínterm (21 bodů) a třetím Šk Starým Městem (18 bodů).

Hlavní turnaje A a B byly rozehrány svými prvními koly v odpoledních hodinách.